Multimedialn Wystawa Historyczna - zobacz jak działa!

 

btn kody

KALENDARZ HISTORYCZNY

25/4/1900

Tworzy się OSO w Końskich

 

Kalendarz historyczny

Historic Date

Title

Description

25/4/1900

Tworzy się OSO w Końskich

Utworzenie Ochotniczej Straży Ogniowej w Końskich -zainicjował Janusz hrabia Tarnowski wraz z żoną Anną, właściciel dóbr koneckich.

25/4/1939

Uroczyste wręczenie sztandaru

Uroczyście wręczono sztandar hufcowi Starachowice, który został ufundowany przez społeczeństwo Wierzbnika i Starachowic.

25/4/1942

Spotkanie pod Karolinem

W lasku pod Karolinem miało miejsce spotkanie Jana Sońty „Ośki” z przedstawicielami Podobwodu „Powiśle” Armii Krajowej -Andrzejem Chodołą „Lisem” i jego zastępcą Tadeuszem Gierczakiem „Szarakiem”. Ustalono, iż każda ze stron będzie sobie nawzajem przekazywać wiadomości o planach niemieckich.

25/4/1981

Sesja historyczna

W Kielcach, z inicjatywy Kręgu Instruktorskiego „Łysica” przy Komendzie Chorągwi, Zarządu Okręgu ZBOWiD, Zarządu Oddziału PTH, zorganizowana została sesja historyczna na temat: „Udział harcerstwa Kielecczyzny w walce z okupantem hitlerowskim w latach 1939 – 1945”. Przygotowano 12 referatów i komunikatów, które zostały opublikowane.

Projekt graficzny i wykonanie - WZ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.